7+1 اصل حیاتی موفقیت – برگرفته از 7 سال تحقیق و 500 مصاحبه

آنچه در ادامه خواهید خواند یک تحقیق فوق العاده است از Richard St. John که پس از 7 سال مطالعه با بیش از 500 مصاحبه از همه افراد موفق و در این مقاله به چکیده این تحقیق اشاره می کنم. 8 راز اصلی موفقیت در کسب و کار یا زندگی. در واقع این یک ارایه دو ساعته برای دبیرستانی ها است و از روزی شروع شد که سوار بر هواپیما در راه آمدن به کنفرانس بودم…

هفت سال پیش در صندلی کنار من یک دبیرستانی، یک نوجوان بود، که به نظر می رسید خانواده ای بسیار فقیری داشت. ولی او می خواست حتما چیزی از زندگی اش بدست آورد، و سوالی ساده از من پرسید. او گفت، “چه عاملی منجر به موفقیت می شود؟” بعد از شنیدن این سوال ساده بسیار احساس بدی به من دست داد، چون نمی توانستم جواب خوب و مناسبی به او بدهم. آنگاه از هواپیما پیاده شدم و به کنفرانس آمدم. و فکر کردم، وای، من در وسط اتاقی پر از افراد موفق قرار دارم! پس چرا از آنها نپرسم که چه چیز به موفقیت آنها کمک کرد، و آن را به کودکان منتقل کنم؟ و حالا امروز، هفت سال، 500 مصاحبه بعد از آن، می خواهم بگویم که واقعا چه چیزی منجر به موفقیت می شود و همه را به کار می اندازد.

راز اول: انگیزه و اشتیاق

اولین مورد اشتیاق است. فریمن توماس می گوید، “من توسط اشتیاقم هدایت می شوم.” خیلی ها این کار را برای عشق انجام می دهند نه برای پول. کارول کلتا می گوید، “حاضرم به کسی پول بدهم تا کاری را که من می کنم انجام دهد.” و جالب این است که، اگر آن (کار) را برای علاقه انجام دهید، پول در هر صورت می آید.

راز دوم : کار

روپرت موردخ به من گفت، “کار کلاً سخت است. هیچ چیز آسان به دست نمی آید. اما به من خیلی خوش می گذرد.” آیا گفت خوش گذرانی؟ آری!

راز سوم: خوب باشید!

الکس گاردن می گوید، “برای موفق بودن دلت رو بده به کار و تو اون کار عالی شو.” هیچ جادویی در کار نیست، همه اش تمرین است، تمرین، تمرین.

راز چهارم: تمرکز

و تمرکز. نرمن جوییسن به من گفت، “من فکر می کنم که همه اینها مربوط به تمرکز روی یک چیز مشود.”

راز پنجم: هل بدهید

دیوید گالو می گوید، “خود را هل بدهید. از لحاظ جسمی و روحی، باید هل بدهید، هل، هل.” باید خود را از خجالت و تردید به خود رها کنید. گلدی هاون می گوید، “من همیشه به خودم شک داشتم. که به اندازه کافی خوب یا زرنگ نبودم. فکر نمی کردم که موفق می شدم.” حال دیگر نمی توان همیشه خود را هل داد، و به همین دلیل مادر را اختراع کردند!!!! فرانک گری — فرانک گری به من گفت، “مادرم مرا هل داد.”

success

راز ششم: خدمات بدهید

شروین نولاند می گوید، “خدمات داد به عنوان یک دکتر امتیاز ویژه ای بود.” و حالا بسیاری از بچه ها می گویند که می خواهند میلونر شوند. و اولین چیزی که به آنها می گویم این است، “بسیار خوب، شما نمی توانید به خودتان خدمات بدهید، باید چیزی ارزشمند را به دیگران ارائه دهید. چون از این طریق است که افراد واقعا ثروتمند می شوند.”

راز هفتم: ایده ها

بیل گیتس می گوید، “من یک ایده داشتم — راه اندازی اولین شرکت نرم افزاری ریزکامپیوتر.” من گفتم این یک ایده خیلی خوب بود . و خلق ایده هرگز جادوی خلاقیت نیست. تنها انجام کارهای ساده است. و من مدارک زیادی را می آورم.

 راز هشتم: سماجت کنید

جو کاروس می گوید، “سماجت اولین دلیل موفقیت است.” شما باید در مقابل شکست سمج باشید. باید در مقابل مزخرفات سماجت کنید. که به عبارتی یعنی “انتقاد، طرد، احمق ها و فشار.”

بنابراین، پاسخ این سوال ساده است: این 8 کار را انجام دهید و به من اعتماد کنید، اینها 8 عامل بزرگ موفقیت هستند.

درباره‌ی عماد گوگانی

انگار همین دیروز بود... تابستان سال 86 که شروع حرفه ایی من در کار طراحی سایت و خدمات تحت وب بود و امروز توسعه بیش از 600 وب سایت ؛ برنامه ریزی حدود 10 کمپین تبلیغاتی آنلاین موفق و در نهایت نوشتن اولین کتاب تخصصی بازاریابی اینترنتی با نام انفجار با دست خالی.

همچنین ببینید

پر رونقترین کارها در سال جدید چیست؟!

در اين مطلب قصد دارم به معرفي مشاغل و حرفه های پر سودی بپردازم كه …

3 نظر

  1. خسته نباشید
    عالی بود

  2. با سلام خدمت جناب گوگانی . هم چنان مطالبتون مثل کارگاه موسا مارکتینگ عالیه. سپاس از زحماتتون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.