ایده برای تور نوروز 96 | اگر من یک تور گردشگری داشتم!

یک ایده برای یک کسب و کار ؛ این عنوان سری مقالاتی است که تا به حال بیش از 3 قسمت از آن را منتشر کرده ام؛ این بار اگر شما یک شرکت گردشگری هستید و در حال تدارک یا برنامه ریزی برای نوروز هستید این مطلب را از دست ندهید؛ تور نوروز 96 به قشم ؛ اصفهان یا شیراز و یا حتی اروپا و آسیا فرقی نمی کند, این ایده می تواند به جذب مشتری های بیشتر کمک کند.

3 گام حیاتی در تور نوروز 96

بدون تردید همه متخصصان صنعت گردشگری می دانند که عید نوروز فرصتی ایده آل برای مسافرت است. برخی از آژانس های گردشگری تنها فروشنده بلیت های رفت و برگشت و یا اقامت هستند و برخی دیگر علاوه بر فروش بلیت، خدمات تور نظیر گردشگری و بازدید را نیز ارائه می دهند. این آژانس ها نیز به دو دسته تقسیم می شوند؛ آژانس های هواپیمایی که خود می توانند برگزار کننده تور نیز باشند و یا آنهایی که واسطه فروش هستند.به هر نوع چه تور باشید چه گردشگری و چه واسط این 3 گام می تواند در تور نوروز 96 به شما کمک کند.

travel-nowrooz-96

گام اول: هنجار شکن باشید و تجربیات جدید خلق کنید

اگر مجموعه کوچکی دارید و امکان رقابت با تورهای گردشگری بزرگ را ندارید اولین توصیه من به شما این است که سراغ تورهای کلیشه ایی و مرسوم نروید قطعاً شما نمی توانید قیمت دسته اولی را مثلاً برای تور ترکیه ارائه کنید پس سراغ بازارهایی بروید که رقبای کمتری در آن هستند مثلاً سفر به شهرهای مرزی ایران و ترکیه آشنایی با آداب و رسوم و بازدید از جاذبه هایی که کمتر دیده شده است.

علاوه بر این در مورد علت سفر نکردن به شهرهای معروف را نیز به مخاطبان خود ارائه کنید. مثلاً در مورد سفر به اصفهان، با بررسی آمار سال 1393 در می یابیم که در 12 روز اول این سال، بیش از 20 میلیون نفر-سفر وارد در این استان ثبت شده که از این میان، بیش از 3 میلیون نفر نیز در این مدت در این استان اقامت کرده اند.

این اعداد خود به صراحت سخن می گویند و با ارائه آن به مخاطبان می توانید آنها را برای کسب تجربیات جدید متقاعد کنید تا بدانند که سفر به این شهرها در این زمان تا چه حد می تواند باعث شلوغی و ازدحام در شهرها و جاده ها گردد.

گام دوم: شرکای انتفاعی پیدا کنید

جذب شرکای انتفاعی در اکثر موارد در صورتی که درست برنامه ریزی شود فوق العاده خواهد بود؛ و اینبار در سفر چه داخلی و چه خارجی؛ می توانید گروه هایی را پیدا کنید که هرچند به صورت مستقیم در زمینه گردشگری فعالیت نمی کنند اما با داشتن دیتابیس های ارزشمندی از مخاطبان خود می توانند شرکای مناسبی برای برنامه ریزی سفرهای گروهی باشند. سفرهایی خاص به خارج نظیر اسپانیا و یا حتی همسایگانی نظیر تاجیکستان.

گام سوم: در طول سفر از مسافران کمک بخواهید

این توصیه آخر عموماً از دید اکثر برگزار کنندگان تورها پنهان مانده است و آن هم اینکه همه چیز تا زمان شروع سفر و تکمیل ظرفیت تور نیست؛ بلکه ظرفیت بزرگتری از سفر در تورهای گردشگری و حتی مناسبتی نظیر همین تور نوروز 96 که روی صحبت ما می باشد در حین سفر اتفاق می افتد. به این صورت که هر سفر یک تجربه جدید با اتفاقات جدید است پس شدیداً توصیه می کنم که آینده نگر باشید و برنامه ریزی درستی برای ثبت و ضبط اتفاقات سفرهای خود داشته باشید.

مسابقاتی را برای مسافران پیش بینی کنید که با انگیزه بالا در این کار به شما کمک کنند. به این فکر کنید که اگر در پایان هر سفر و هر تور حتی به تعداد نیمی از مسافران نیز ویدیو ها ؛ پادکست ها و سفرنامه هایی حاصل شود چه دیتابیس فوق العاده ایی از تجریه سفر با شما گردآوری شده است.

تور نوروز 96

10 ایده فوق العاده دیگر دارم!

این ایده ها نه الزاماً فقط برای تورهای نوروزی که قطعاً در اکثر سفرهای گردشگری قابل اجرا و پیاده سازی است؛ اما اگر شما هم صاحب یک مجموعه گردشگری هستید باید بدانید که ایده های بکر زیادی در این زمینه وجود دارد که شاید اگر در یک سفر جذاب همراه هم بودیم آنها را با شما به اشتراک بگذارم! 🙂

درباره‌ی عماد گوگانی

انگار همین دیروز بود... تابستان سال 86 که شروع حرفه ایی من در کار طراحی سایت و خدمات تحت وب بود و امروز توسعه بیش از 600 وب سایت ؛ برنامه ریزی حدود 10 کمپین تبلیغاتی آنلاین موفق و در نهایت نوشتن اولین کتاب تخصصی بازاریابی اینترنتی با نام انفجار با دست خالی.

همچنین ببینید

گزارش همایش موسا مارکتینگ 2017, هفته آینده تکرار می شود!

فرض کنید یک مهندس ماهانه حداکثر می تواند ۱۰ پروژه را اجرا کند. بنابرین درآمد او …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.